Sukcesy

Narodowe Czytanie 03.09.2016r.

 

Trzebielińska biblioteka liderem w województwie pomorskim

Już po raz czwarty Instytut Książki oraz Rzeczpospolita wyłoniły najlepsze biblioteki w kraju. Biblioteka Gminna w Trzebielinie otrzymała tytuł „Najlepszej biblioteki  w województwie pomorskim” oraz znalazła się na świetnym 34 miejscu w kraju. Krystyna Podraża – dyrektor Biblioteki Gminnej w Trzebielinie i Tomasz Czechowski- wójt Gminy Trzebielino, dnia 8 października 2014 roku, podczas uroczystej gali w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie odebrali pamiątkowe dyplomy z rąk Jacka Olbrychta, Dyrektora Generalnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz organizatorów Rankingu – Grzegorza Gaudena, dyrektora Instytutu Książki i Pawła Jabłońskiego, zastępcy redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”.   

DSC06978DSC06981

Wszyscy bardzo się cieszymy. To ogromne wyróżnienie  jest zasługą wielu ludzi: pracowników biblioteki, czytelników, sympatyków, odbiorców naszych spotkań i usług oraz wspierających nas władz samorządowych. Składam więc wszystkim serdeczne podziękowania. Tę nagrodę traktuję jako nasz wspólny sukces. Żywię nadzieję, że będziecie Państwo nadal blisko biblioteki i jej spraw –  mówi Krystyna Podraża – dyrektor Biblioteki Gminnej  w Trzebielinie.

ranking

Aby wziąć udział  w Rankingu należało odpowiedzieć na pytania zawarte w ankiecie przygotowanej przez Redakcję Rzeczpospolitej. Redakcja rozesłała ponad 2300 ankiet do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast mających mniej niż 15 tys. mieszkańców i uzyskała ponad 800 odpowiedzi. Pytania zawarte w ankiecie dotyczyły  między innymi działania na rzecz jakości i komfortu obsługi czytelników, liczby zakupionych książek, ilości i aktywności czytelników, ilości tytułów prasowych dostępnych na miejscu, animacji kulturalnej, udogodnień dla osób niepełnosprawnych, powierzchni bibliotek, ale także dostępności do nowych mediów, wydatków samorządu na utrzymanie placówki i wielkości pozyskanych dotacji.

ranking 001r 001