Tłusty Czwartek

W naszej bibliotece Tłusty czwartek odbył się pod hasłem „ Pączek do rączek”. Każdy wypożyczający książkę tego dnia dostał pączka upieczonego przez panie z Klubu Kulinarnego działającego przy Bibliotece. Naszym mottem na Tłusty czwartek jest przysłowie” Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. W tym dniu od lat odbywa się konkurs na najsmaczniejszego pączka upieczonego przez mieszkanki Trzebielina. Do konkursu zgłosiło się 6 pań . Smak i jakość pączków według regulaminu oceniła komisja w składzie; Cecylia Zabrocka, Teresa Gawlik, Jan Kotowski .Najsmaczniejszego pączka przygotowała pani Krystyna Sieklucka, drugie miejsce zajęła pani Agnieszka Kwasigroch, trzecie miejsce Janina Matyszewska. Panie otrzymały nagrody rzeczowe; blender, mikser oraz czajnik bezprzewodowy . Pozostałe uczestniczki konkursu otrzymały nagrodę pocieszenia. Jak przystało na tłusty czwartek odbyły się konkursy; zjedzenie pączka na czas, zjedzenie pączka bez oblizywania, zjedzenie pączka bez trzymania w rękach i wiele innych .Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, było wiele śmiechu i żartów Żeby tradycji stało się zadość, teraz zapraszamy na spotkanie za rok.