Finał WOŚP

WOŚP zagrała w Naszej Gminie po raz trzeci.
28. FINAŁ WOŚP grał w tym roku dla dziecięcej medycyny zabiegowej, u nas rozpoczął się już od wczesnych godzin porannych.15 wolontariuszy ze szkół w Suchorzu i Trzebielinie ruszyło na swoje trasy aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na tegoroczny finał. 12.01.2020 roku o godzinie 13 rozegrany został turniej piłki siatkowej na Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Trzebielinie. W turnieju udział wzięło 6 drużyn. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Pan Andrzej Labuda. Oto wyniki turnieju:
1 miejsce- drużyna „Green team”
2 miejsce- drużyna „Nadleśnictwo Trzebielino”
3 miejsce- OSP Trzebielino
4 miejsce- Drużyna z Kołczygłówek
5 miejsce- Młodzi Green team
6 miejsce- reprezentacja SP Trzebielino
Dalsza część WOŚP rozpoczęła o godzinie 16 się na Sali widowiskowej przy Bibliotece Gminnej w Trzebielinie. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkół i przedszkoli SP Trzebielino, SP Starkowo oraz SP Suchorze. Oczywiście nie zabrakło licytacji, przekazanych przez mieszkańców gminy fantów kupionych bądź też zrobionych przez nich samych. Przy tej okazji okazało się jak wiele utalentowanych osób mamy w naszej gminie. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała Pani Krystyna Michalak- animator z Gminnej Biblioteki w Trzebielinie oraz niezastąpiony w roli prowadzącego, Pan Łukasz Formela. W czasie trwania całej imprezy można było kupić los w loterii fantowej, którą poprowadziła Honorata Ślusarska. Kupując los, można było wygrać expres do kawy ufundowany przez sekretarz Gminy panią Grażynę Bodnar wraz z córką Joanną Podczas imprezy można było skosztować przepysznych ciast przygotowanych przez pracownice instytucji publicznych z naszej Gminy ,były gofry, przepyszna zupa, oraz kawa i herbata. Na najmłodszych ( i nie tylko!) czekały również lody. Wszystkimi smakołykami częstowali nas wolontariusze ; pracownicy Szkoły Podstawowej w Trzebielinie, Biblioteki Gminnej w Trzebielinie, oraz młodzież szkolna .O godzinie 20.00 wspólnie zapaliliśmy „Światełko do nieba”, były to zimne ognie, nad naszym bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP Trzebielino.
Podczas trwania imprezy panie z Gminnej Opieki Społecznej w Trzebielinie, na bieżąco liczyły zebraną kwotę. W tamtym roku udało się zebrać niewiarygodną sumę 13 813,49 złotych oraz 7,13 euro. Kiedy na tablicy pojawiała się coraz to większa kwota, przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Pobiliśmy nasz zeszłoroczny rekord i w tym roku zebraliśmy; 21,572.39, jest to kwota większa o 7 tysięcy od ubiegłorocznego wyniku. Brawo my.
Zorganizowanie tegorocznego finały nie byłoby możliwe gdyby nie nasi wspaniali Darczyńcy i Wolontariusze. Podczas tego finału pieniądze do puszek zbierali:
Nikola Gadomska, Aleksandra Nisztuk, Laura Synakowska, Oskar Rutkowski, Tomasz Jagiełło, Wiktor Welzandt , Zuzanna Kierzk, Kacper Golis, Konrad Złośnik, Anna Jaciubek, Wiktoria Lew Kiedrowska, Aleksandra Zawistowska, Paulina Gonciarz i Oliwiia Pluto Prądzyńska, Honorata Ślusarska.

Darczyńcami na licytację i loterię 28.FINAŁU WOŚP byli:
1 Urząd Gminy wraz z Radą Gminy z Trzebielina
2 GOPS- Trzebielino
3 Zakład Słodkie Havo- Trzebielino
4 Carry Pet Food-Trzebielino
5 Gminna Biblioteka w Trzebielinie
6 Sklep LEWIATAN
7 Sklep abc
8 Hurtownia OPTIM z Miastka
9 Bar Zatoka z Miastka
10 Nadleśnictwo Trzebielino
11 Wójt Gminy Trzebielino Tomasz Czechowski
12 Alicja Czechowska
13 Radny Powiatowy Daniel Chwarzyński
14 Starosta Powiatowy Leszek Waszkiewicz
15 Katarzyna Kula Zakład fryzjerski Pasja z Zielina
16 Michał Rapita
17 Damian Gadomski
18 Grażyna Bodnar
19 Grażyna Sieklucka
20 Justyna Kochel
21 Regina Lipka
22 Marta i Maria Kozłowskie
23 Barbara Sitek
24 Dorota Grzegorczyk
25 Krystyna Michalak
26 Joanna i Piotr Michalak
27 Franciszek Kowalski
28 Stanisław Rutkowski
29 Joanna Kmiecik
30 Krzysztofa Bodnar
31 Justyna Wołczyńska
32 Surowicz Krystyna
33 Bzowski Mariusz
34 Biblioteczny Klub przy Bibliotece w Suchorzu
35 Klub Kobiet z Pasją przy Bibliotece Gminnej w Trzebielinie
35 Zakład Fryzjerski pani Renaty Zefert z Objezierza
36 Grażyna Buza
37 Justyna Kochel
38 Marcin Łukasiewicz
39 Henryk Kamiński
40 Sandra Kamińska
41 Agnieszka Podraża
42 Stacja Paliw OKTAN w Trzebielinie- Brzeski Grzenkowicz
43Alicja Sibińska
44 Danuta Zabrocka
45 Maryla Godlewska
46 Pawlik Krystyna
47 Renata Stawska
48 Anna Machała
49 Gawlik Teresa
50 Aleksandra Grzybek
51 Pani Kiżewska z Poborowa
52 Małgorzata Kos
53 Honorata ślusarska
54 Janusz Glapiński
55 Zagroda Koniwoda
56 Norbert Bartochowski
57 Danuta Kropielnicka
58 Małgorzata Jankowska
59 Restauracja Królewska
60 Agnieszka Michańczyk
61 Anna Prycka
62 Marcin Grzywacz
63 Ewa Domagała Kwiaciarnia EWA ze Słupska
64 Jarosław Bronka
65 Katarzyna Kalinowska-Sicińska