Warsztaty poetyckie

We wtorek, 22 października, w bibliotece odbyły się poetyckie warsztaty, podczas których miłośnicy poezji mogli rozwijać własną twórczość. Warsztaty poprowadził uznany trójmiejski poeta Tadeusz Dąbrowski. Miały one na celu wszechstronny rozwój poetyckiego talentu uczestników, zapoznanie ich nie tylko z tajemnicami warsztatu poetyckiego, lecz także udzielenie informacji na temat funkcjonowania poezji. To było niezwykle inspirujące i twórcze spotkanie. Tadeusz Dąbrowski zarażał pozytywną energią, tchnął ducha poezji w uczestników i powstały całkiem niezłe, krótsze i dłuższe, utwory poetyckie.
Warsztaty przeprowadzone zostały w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku i Instytutem Książki w Warszawie.
W spotkaniu uczestniczyło 15 osób.

Tadeusz Dąbrowski – gdańszczanin, ur. w 1979 r. Poeta, eseista, krytyk, redaktor dwumiesięcznika literackiego „Topos”. Dyrektor artystyczny festiwalu Europejski Poeta Wolności. Współautor audycji „Po pierwsze wiersze” w Radiu Gdańsk. Publikował m.in. w: „The New Yorker”, „Zeszytach Literackich”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Laureat Horst Bienek-Preis (2014), Nagrody Literackiej m.st. Warszawy (2014), Nagrody Kościelskich (2009), Hubert-Burda-Preis (2008), nagrody Splendor Gedanensis (2007). Nominowany do Nagrody Literackiej NIKE (2010) i telewizyjnej Nagrody „Pegaza” (2002). Od Tadeusza Różewicza otrzymał Nagrodę Fundacji Kultury Polskiej (2006). Opublikował siedem książek poetyckich, ostatnio Środek wyrazu (2016), oraz powieść Bezbronna kreska (2016). Tłumaczony na ponad 20 języków.