#NocBibliotek

,,Znajdźmy wspólny język” – to hasło Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek organizowanej już po raz piąty a w naszej bibliotece po raz trzeci. Noc Bibliotek  to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.
Biblioteka Gminna w Trzebielinie rozpoczęła akcję 5ego października o 18.00 w Czytelni biblioteki. Wszystkich przybyłych serdecznie powitała Pani Krystyna Podraża Dyrektor biblioteki. Następnie zabraliśmy się do akcji. Tradycyjnie został odczytany wiersz Pani Joanny Mueller Wierszowiązałki z książki ,,Piracie dobrej roboty”, tajemnica skrzyni nie mała dla uczestników nic do ukrycia a pokaz slajdowy ze zdjęciami z ubiegłego roku przypominał nam jak miło spędziliśmy czas. W następnej kolejmości czekało na nas malowanie kredkami pt.: ,,Ja nocą”, kalambury, slime, malowanie na kamieniach, eksperymenty, zumba, zabawa z żywicą epoksydową no i nie mogło zabraknąć oczywiście wspólnej kolacji-hamburgery, które rozeszły się w mig.
Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcie a zimne ognie rozświetliły nam ciemną noc.
Za pomoc i współpracę oraz ogromne zaangażowanie w akcję dziękujemy Paniom: Danucie Kubiak, Krystynie Surowicz, Teresie Gawlik, Dorocie Grzegorczyk oraz sponsorom Pani Danucie Kropielnickiej- sołtys Trzebielina wraz z Radą Sołecką i Państwu Justynie i Tomaszowi Zabrockim.