Dzień kawy

Kawa najlepszy sposób na początek dnia i całą jego resztę… Poniedziałkowe popołudnie świętowaliśmy przy kawie gdyż to właśnie ten napój jest nieodłączną częścią codziennej rutyny i nadzieją na odrobinę przyjemności w zabieganym dniu. Jest na tyle uwielbiana, że doczekała się nawet swojego święta – 29 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy.
Uczestniczki spotkania dowiedziały się co nieco o kawie, skąd pochodzi, jak działa na nasz organizm, kiedy trafiła do Polski i przez kogo była uwielbiana. Wybór odpowiednich filiżanek przy piciu kawy też jest ważny. A umilił nam ten czas serwis kawowy, który dostaliśmy od naszej czytelniczki Justyny Kochel za co serdecznie dziękujemy.
Na koniec spotkania zrobiliśmy peeling kawowy co spodobało się paniom. Dzięki niemu skóra staje się jędrna, napięta, elastyczna, wygładzona i miękka. Poprawia krążenie krwi i zwiększa dotlenienie tkanek. Kawa zwęża pory, poprawia koloryt skóry i usuwa martwy naskórek. Oczyszcza i odświeża skórę. A więc same pozytywy z korzystania kawy, sięgajmy po nią często.