Spotkanie autorskie

Niesamowite spotkanie autorskie z Anna Czerwińską- Rydel.
Nie od dziś wiadomo że miesiąc maj jest miesiącem ogrodów i książek, dlatego dnia 21 maja gościliśmy w naszej bibliotece Panią Annę Czerwińską- Rydel. Dyrektor naszej biblioteki Pani Krystyna Podraża serdecznie przywitała pisarkę a słuchaczami byli uczniowie klasy 4-8 z miejscowej szkoły wraz z nauczycielkami. Pani Anna Czerwińska-Rydel jest autorką książek biograficznych o wielkich Polakach napisanych specjalnie z myślą o tak wymagającym odbiorcy, jakim są dzieci i młodzież, a na swoim koncie autorka ma 40 napisanych książek. Od samego początku pisarka nawiązała doskonałe relacje z uczniami, co później zaowocowało mnóstwem pytań. Pani Anna opowiadała o książkach takich ja; ,,W poszukiwaniu światła: opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie’’, ,,Jaśnie Pan Pichon: rzecz o Fryderyku Chopinie”, Moje prawa ważna sprawa”, w jaki sposób i gdzie zbierała materiały do książki, jakie były etapy tworzenia opowieści, z kim współpracowała, jak przebiegał proces powstawania publikacji. Na koniec nie mogło zabraknąć oczywiście autografów. Spotkania odbyły się w ramach XXVI Pomorskiej Wiosny Literackiej we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką w Słupsku.