2 lata DKK

Połączyła ich pasja czytania- 2 lata DKK. 25 kwietnia minęły 2 lata od pierwszego zainaugurowanego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie. Dwadzieścia spotkań, dwadzieścia pięć przeczytanych książek o różnorodnej tematyce. Wśród nich nie brakowało takich pozycji, które zachwyciły, zadziwiły, a także wywołały śmiech, łzy i burzliwe dyskusje. To właśnie książka stała się pretekstem do wyjścia z domu i do spotkania. Czytana osobno, a omawiana wspólnie, stanowi źródło przyjemności.
Dyskusyjny Klub Książki połączył różne osoby, o odmiennych charakterach, innym spojrzeniu na świat i ludzi. Są klubowicze, którzy pierwsi zabierają głos, inni wolą słuchać. Dzięki temu spotkania zawsze są ciekawe mimo różnych opinii na temat przeczytanej książki.
Podczas jubileuszowego spotkania toczyła się wyjątkowo zaciekła dyskusja wywołana książką „Dziewczyna z gór” Małgorzaty Wardy. Powieść pisarki zainspirowana została głośną historią Nataschy Kampusch – uprowadzonej, przetrzymywanej i molestowanej dziesięciolatki. „Dziewczyna z gór” porusza temat porwań i kwestie społeczne, takie jak rodziny zastępcze i nadużycia z nimi związane. Obecność natury, tło bieszczadzkich gór to dodatkowy walor powieści. Lektura skrywa w sobie wiele tajemnic, a ich odkrycie zmienia wszystko. Czy można budować na kłamstwie? – to pytanie z którym starali się zmierzyć klubowicze.
Jubileuszowe spotkanie uatrakcyjnione zostało kawą i słodkościami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za dotychczasowe uczestnictwo i mamy nadzieję na dalszą współpracę. Życzymy sobie na następne lata pięknych literackich podróży, ważnych tematów, ciekawych dyskusji i powiększającego się grona Dyskusyjnego Klubu Książki.