Richarda Paula Evansa „Hotel pod jemiola”

Na ostatnim w tym roku spotkaniu klubu DKK rozmawialiśmy o książce Richarda Paula Evansa „Hotel pod jemiołą”. „Hotel pod jemiołą” to druga część zbioru bożonarodzeniowych historii miłosnych pod tytułem „Kolekcja pod jemiołą”. Pierwszą jest „Obietnica pod jemiołą”.
Bohaterką powieści jest Kimberly. Samobójcza śmierć matki, trzy nieudane związki sprawiły, że nie wierzy już w szczęście. Ale ma jedno marzenie- zostać pisarką romansów.
W urokliwym hotelu „Pod jemiołą”, w którym organizowany jest kurs dla poczatkujących pisarzy, poznaje Zeke’a.
„Hotel pod jemiołą” to powieść niezwykła pod wieloma względami. Po pierwsze pełna jest życiowych mądrości, po drugie pokazuje prawdziwe i ciepłe relacje Kimberly z ojcem, po trzecie udowadnia, że jeśli nie tracimy wiary, najlepsze lata naszego życia są zawsze przed nami. Poza tym jako walory powieści można wymienić: lekką narrację, ciekawą fabułę i postaci, których przeżycia wzbudzają emocje.
Klubowiczom bardzo spodobała się ta ciepła, wzruszająca i mądra opowieść. W miłej i przytulnej przedświątecznej atmosferze wróciliśmy także pamięcią do książek, historii i bohaterów, którzy towarzyszyli nam w ciągu mijającego roku.