DKK-,,Dzialka moje hobby”

Na bibliotecznych półkach sporo miejsca zajmuje literatura popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy. Sięgają po nią czytelnicy ciekawi świata, którzy cenią sobie rzetelne informacje. Czytelnicy interesujący się na przykład historią, polityką, psychologią, zdrowym odżywianiem czy aktywnością fizyczną.

W październiku klubowicze wzięli pod lupę literaturę popularnonaukową o tematyce ogrodniczej. I chociaż pracy w ogrodzie już coraz mniej, to jednak warto ten czas poświęcić na planowanie kolejnego sezonu. Podczas spotkania okazało się, że miłośnicy książek są także miłośnikami ogrodów. A ponieważ każdy ogrodnik darzy swój ogród ogromnym sentymentem opowiedzianych zostało wiele ciekawych historii.
Gościem specjalnym była pani Danuta Zabrocka z Suchorza, pasjonatka ogrodów, dwukrotna zwyciężczyni gminnego konkursu na najpiękniejszy ogród. Obecność pani Danuty wywołała serie pytań. Trwała więc ożywiona dyskusja na temat uprawy, ochrony i pielęgnacji roślin. Spotkanie nie wyczerpało tematu, ale klubowicze byli jednogłośni: Publikacje, poradniki i leksykony ogrodnicze uczą i mogą inspirować do wprowadzania zmian i ulepszeń w ogrodach.