DKK- ,,Zakrety losu”

W Bibliotece Gminnej w Trzebielinie działa Dyskusyjny Klub Książki. Powstał z myślą o ludziach, którzy lubią czytać, rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie.

Tym razem klubowicze sięgnęli po cykl czterech książek pod tytułem ,,Zakręty losu” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, wrocławskiej pisarki zwanej przez czytelników ,,dilerką uczuć”. Powieść ta, uważana jest za wstrząsającą i wzruszającą zarazem. To opowieść człowieka, który przeżył wiele, widział prawie wszystko i potrafi równie mocno kochać, co nienawidzić. Akcja powieści rozgrywa się we Wrocławiu. Na kartach książek poznajemy zawiłe losy braci Krzysztofa i Łukasza Borowskich przeplatane ciekawymi wątkami sensacyjnymi z mafią i gangami narkotykowymi w tle. Do tego dochodzi dramat rodzinny i złe decyzje, które zaważają na życiu bohaterów. Kulisy pracy prokuratury i sądownictwa oraz problem narkotyków wśród młodzieży to dodatkowe intrygujące wątki powieści.
Książka wywołała fale rozmów na temat podjętych decyzji oraz o tym co w życiu jest ważne. Czy bohaterom uda się ,,rozprawić” z przeszłością? Czy znajdą swoją drogę? Zachęcamy gorąco do sięgnięcia po lekturę.