Do gory nogami…

W Sobotę 15.09.2018 r. odbyła się wycieczka do Centrum Edukacji i Promocji Regionu Kaszubskiego w Szymbarku. Inicjatorem wycieczki była przewodnicząca koła emerytów Irena Andrys, sponsorami zaś Gmina Trzebielino oraz Biblioteka Gminna w Trzebielinie. Uczestnikami wycieczki byli członkowie Koła Emerytów , Przyjaciele biblioteki oraz uczestnicy konkursu ,,Piękna Wieś” . W towarzystwie przewodnika zwiedziliśmy unikalne w skali światowej obiekty: zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata ,Dom Sybiraka , Bunkier TOW Gryf Pomorski, kaplicę św. Rafała ,miejscowy Browar. Największym zainteresowaniem turystów cieszył się jednak Dom Do Góry Nogami, w którym odczuwaliśmy niesamowite zawirowania równowagi przez zaburzenia pracy błędnika . Przy zwiedzaniu w/w obiektu było dużo śmiechu i radości. Na terenie centrum znajduje się również Hotel Szymbark ,gdzie można zjeść dania regionalne kuchni kaszubskiej czy skosztować piwo z miejscowego Browaru . Wycieczka odbyła się w miłej pogodnej atmosferze ,również pogoda dopisała ,było ciepło i słonecznie przez cały dzień . Uczestnicy wycieczki wrócili w bardzo dobrych nastrojach. Wspólny wyjazd służył także wspólnej integracji lokalnej społeczności.

Wspomnienia i refleksje pozostaną na długo w naszej pamięci. Organizatorzy i sponsorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy byli tego dnia z nami.