DKK- Agatha Christie

DKK w Trzebielinie na tropie zagadki kryminalnej

Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie w czerwcu sięgnął po kryminał Agathy Christie „I nie było już nikogo”. Znany także pod tytułem „Dziesięciu małych Murzynków” lub „Dziesięciu małych Żołnierzyków”. Powieść ta, uważana jest za jedną z najlepszych w dorobku pisarki.
Dziesięć obcych sobie osób, różnych profesji i z różnych zakątków świata, otrzymuje niespodziewanie zaproszenie na Wyspę Żołnierzyków od anonimowego pana U.N. Owena. Na miejscu okazuje się, że przybyli po to, by zginąć. Na każdego z gości czeka w pokoju tekst starej dziecięcej wyliczanki. Zgodnie z jej treścią zaproszeni goście giną po kolei w dziwnych okolicznościach, mordowani przez tajemniczego zabójcę.
Klubowiczów wciągnęła misternie utkana przez Agathę Christie zagadka kryminalna. Interesujący okazał się sposób osadzenia akcji na wyspie odciętej od świata, gdzie każdy z gości kryje w sobie jakieś tajemnice i nagle znajduje się w kręgu podejrzeń. Rozpoczyna się gra nieufności, bohaterowie podejmują desperackie próby zdemaskowania sprawcy. Wychodzą przy tym na wierzch najciemniejsze cechy ich charakterów.
Lekturze książki towarzyszyła ciekawość, ale i strach. Kryminał angielskiej pisarki skłania do wiązania zdarzeń, by odkryć mordercę. Jednak nikomu z klubowiczów nie udało się rozwiązać zagadki. To naprawdę bardzo dobry kryminał, do końca trzyma w napięciu- przekonują klubowicze.