Lutowe spotkanie DKK-,,Kiedy placza swierszcze”

Lutowe spotkanie DKK upłynęło pod znakiem pięknej poetyckiej opowieści o sile miłości, chorobie, zwątpieniu i o cudach, które mogą przydarzyć się w życiu. Tematem dyskusji była książka „Kiedy płaczą świerszcze” Charlesa Martina.

Przewracając kolejne strony książki poznaliśmy głównego bohatera Reese’a- niegdyś świetnego kardiochirurga, któremu nie udaje się uratować żony oczekującej na przeszczep serca. Ta tragiczna strata sprawia, że zmienia nazwisko i wycofuje się z wykonywanej profesji. Pewnego dnia na jego drodze staje, chorująca na serce, siedmioletnia Annie.
Akcja cały czas trzyma w napięciu, z jednej strony to wyścig z czasem o życie Annie,
a z drugiej to odkrywanie kolejnych etapów historii Reese’a i jego żony Emmy.

Klubowicze docenili fabułę powieści, jej warstwę duchową, piękny język oraz wiedzę medyczną, którą autor zgłębił na potrzeby powieści.
Ta lektura ma przesłanie, o którym warto pamiętać: „nawet pod powierzchnią najbardziej złowieszczych rokowań żyje nadzieja”.
Kolejne spotkanie już 15 marca o godz. 16.00, rozmowa toczyć się będzie wokół autobiograficznej książki Nory Fraisse pod tytułem „Marion, córeczko, dlaczego cię zadręczyli?”.