PRZEDSWIATECZNE SPOTKANIE W BIBLIOTECE

Grudzień w bibliotece to miesiąc intensywnej pracy- ostatnich zakupów książek i podsumowań. To także czas spotkań i przemyśleń na temat kończącego się roku.
Taki też charakter miało przedświąteczne spotkanie w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie, które odbyło się 14 grudnia. Na zaproszenie Pani Krystyny Podraża- dyrektor biblioteki, przybyli: Pan Tomasz Czechowski Wójt Gminy Trzebielino, Pani Dorota Grzegorczyk dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebielinie, sołtysi, emerytowani pracownicy biblioteki oraz obecni pracownicy biblioteki i świetlic wiejskich. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Pani Krystyna Podraża, dyrektor biblioteki, złożyła przybyłym gościom następujące życzenia: Życzę Państwu wszelkiej pomyślności, ciepłej i rodzinnej atmosfery, dużo dobroci od ludzi, a na nadchodzący Nowy 2018 Rok dużo zdrowia, spełnienia marzeń
i abyśmy za rok spotkali się w tym samym gronie. Serdeczne życzenia świąteczne
i noworoczne przekazał także Pan Tomasz Czechowski Wójt Gminy Trzebielino.
Muzyczny występ dzieci z miejscowej szkoły wprowadził wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Spotkanie przebiegło w odświętnej atmosferze, przy pięknie udekorowanym stole, pysznych pierogach, barszczyku i tradycyjnym makowcu. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa bombek, aniołów, wianków, reniferów, skrzatów, lampionów, choinek wykonanych
w świetlicach wiejskich i bibliotekach w ramach przedświątecznych warsztatów, częściowo sfinansowanych ze środków sołeckich i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzebielinie. Była także dodatkowa atrakcja – konkurs wiedzy „Mikołajkowy zawrót głowy”.
Serdeczne podziękowania składamy: Paniom Izabeli i Aldonie Dominik za przepyszne pierogi oraz Pani Dorocie Grzegorczyk i uczniom za muzyczną oprawę. Dziękujemy także sołtysom za przekazanie sołeckich funduszy na realizację przedświątecznych warsztatów.