Mikolaj w Trzebielinie

Mikołajki dla dzieci w Trzebielinie odbyły się 06.12.2017r. na Sali przy Bibliotece Gminnej. Organizatorami byli; sołectwo Trzebielino, sołectwo Dolno oraz Biblioteka Gminna w Trzebielinie. Na spotkanie z Mikołajem przyszło 125 dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. Wszystkich przybyłych gości powitała Dyrektor Biblioteki w Trzebielinie pani Krystyna Podraża, oraz sołtyski Trzebielina Danuta Kropielnicka i Dolna Janina Kamińska- Marcula. W czasie oczekiwania na Mikołaja dzieci brały udział w konkursach i zabawach zorganizowanych przez animatora kultury. W zabawie wzięły również udział postacie z bajek; księżniczka Szecherezada a baśni 1001 nocy, wróżka, czerwony kapturek, elf oraz Pipi Pończoszanka. Udział w konkursach nagradzany był słodyczami. Kiedy pojawił się Mikołaj ,został gorąco powitany przez dzieci. Po wspólnym tańcu nastąpiło rozdanie paczek ze słodyczami. Dzieci chętnie rozmawiały z Mikołajem i pozowały do zdjęć pamiątkowych. Po rozdaniu prezentów nastąpił pożegnalny taniec z gościem z Laponii. Mikołaj zapewnił, że w przyszłym roku ponownie odwiedzi dzieci z Trzebielina.