Dozynki 2017

W sobotę 09.09.2017 r. w Trzebielinie odbyły się Dożynki gminne. Biblioteka jak co roku wystawiła swoje stoisko. Znalazły się na nim między innymi materiały promocyjne biblioteki i Gminy Trzebielino, dekoracje z kwiatów i warzyw nawiązujące do tradycji dożynkowej oraz stoisko upiększające całą wystawę, które przygotowali Agnieszka i Andrzej Podraża z Zielina. Dekorację sceny przygotowały bibliotekarki.

Program artystyczny przygotowała Pani Krystyna Michalak animator kultury. Dzieci recytowały wierszyki o tematyce dożynkowej, śpiewali piosenki pt.: ,,Płynie Wisła, płynie…” oraz ,,Czerwone jagody”. Na zakończenie zatańczyli ,,Zumbę”. Wielką atrakcją było puszczanie baniek mydlanych.

Biblioteka dziękuje wszystkim tym, którzy włożyli wkład w zorganizowanie naszego stoiska i wzięli udział w występach; są to Nicola i Marika Staroszak, Natalia Fijałkowska, Zuzanna Wrycza, Szymon Rogaczewski, Filip Swędrowski, Tomasz Jagiełło, Katarzyna Staroszak, Danuta i Henryk Kamińscy, Jolanta Dobek, Ilona Melchert, Aneta Pszeniczna, Janusz Bilińsk, Marcin Jedlecki, Robert Jedlecki oraz Zakład Usług Komunalnych w Trzebielinie.