MOC UKRYTA W ZIELNYM BUKIECIE

Pod takim hasłem 14.08.2017r.odbyło się w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie spotkanie na, którym wykonaliśmy bukiety z ziół, kwiatów i zbóż na święto Matki Boskiej Zielnej. Poza tym była pogadanka o ważnej roli owadów w środowisku naturalnym, o tradycji ludowej związanej z bukietem zielnym, w wierze w magiczną moc ziół, oraz o samych ziołach. Bardzo ciekawe okazało się przedstawienie przez panią Barbarę Bilińską zastosowanie kwiatów nie tylko jako dekoracji na stole ale również w kuchni . Kwiaty są nie tylko piękne są także bardzo smaczne ,przekonywała nas pani Basia. Na dowód tego przygotowała dla nas z kwiatów przystawkę ,deser i ciasto .To była uczta dla oczu i ciała, niczym w najlepszej restauracji kosztowaliśmy potraw z nasturcji, ogórecznika, begonii. Wszystko pięknie wyglądało a jeszcze lepiej smakowało. W dalszej części spotkania animator kultury K. Michalak zaprezentowała walory poczciwej cukinii ,która już od kilkunastu lat gości na naszych stołach. Cukinia jest coraz bardziej popularna ,możemy z niej przyrządzić wiele dań; leczo ,placki ,grillowaną ,smażoną na patelni ,pieczoną w piekarniku , faszerowaną. Z cukinii można przyrządzić bardzo smaczny dżem co zaprezentowała nam pani Krystyna Rutkowska .Zupę krem z cukinii , ozdobioną kwiatami nasturcji, oraz drożdżowy kulebiak z ziołami przygotowała animator kultury Krystyna Michalak.
Po uczcie kulinarnej panie przystąpiły do komponowania bukietów zielnych, było z czego wybierać do wyboru były zioła i kwiaty z ogrodów i pól oraz zboża. Możemy powiedzieć ,że spotkanie było niezwykle twórcze i smakowite. Dziękujemy wszystkim uczestniczką za przybycie i wkład w postaci przyniesionych kwiatów i produktów użytych do przygotowania potraw. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Barbary Bilińskiej za wspaniałe doznania smakowe i przekazaną wiedzę o kwiatach jadalnych .Wszystkie przepisy podamy w najbliższym numerze bibliotecznej gazetki Wieści Trzebielińskie