Wyjazd studyjny

22 czerwca 2017 roku na zaproszenie Biblioteki Miejskiej w Bytowie uczestniczyliśmy w wyjeździe studyjnym do Biblioteki Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku oraz do Sopoteki – Galerii Kultury Multimedialnej w Sopocie. W edukacyjnej wycieczce uczestniczyli bibliotekarki i bibliotekarze z 11 bibliotek z terenu powiatu bytowskiego.
Biblioteka Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku to biblioteka naukowa o charakterze publicznym. Gromadzi ona specjalne zbiory w zakresie tematycznym. Działa w ramach większej jednostki będącej instytucją kultury zarejestrowaną również jako instytucja naukowa.
Sopoteka – Galeria Kultury Multimedialnej to oaza spokoju, nowoczesnych technologii i kultury a zbiory tam zgromadzone, zostały przygotowane w sposób który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dziękujemy Pani Bożenie Mazur- dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bytowie oraz Pani Małgorzacie Kopowskiej za zaproszenie i za to że mogliśmy zobaczyć wspaniałe miejsca, które wzbogaciły nasza wiedzę, a wrażenia które zabraliśmy ze sobą są nasza inspiracją w dalszych działaniach.