„Odjazdowy Bibliotekarz”

Za nami już szósty „Odjazdowy bibliotekarz”. W tej ogólnopolskiej akcji wzięli udział bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów. Start rajdu odbył się 12 czerwca 2017 roku. Niestety pogoda nie dopisała, ale dopisali uczestnicy i dobre humory! Tradycyjnie przejechaliśmy przez malownicze tereny gminy Trzebielino, by spotkać się w świetlicy wiejskiej w Poborowie. Na miejscu na rajdowiczów czekały atrakcje: ognisko i kiełbaski, słodki poczęstunek, zumba, zabawy przy muzyce i konkursy, literackie kalambury i głośne czytanie. Towarzyszył nam pomarańczowy kolor akcji, który wyzwolił dużo pozytywnej energii.
W rajdzie wzięło udział 39 osób. Serdecznie dziękujemy grupie gimnazjalistów z Gimnazjum w Starkowie i nauczycielom: Danucie Kubiak, Gerardowi Gawinowi, Ewie Kozieł i Alicji Dudzie, sołtysom: Ewie Wilma- Guzowskiej, Grażynie Buzie, Halinie Drobińskiej oraz wszystkim uczestnikom.
Serdecznie dziękujemy pani Beacie Kiedrowskiej- dyrektor Gimnazjum w Starkowie za włączenie się w akcję. Szczególne podziękowania za wsparcie naszego rajdu kierujemy do Państwa Joanny i Mariusza Bzowskich właścicieli sklepu ABC w Trzebielinie oraz do Pań: Izabeli Dominik, Doroty Danielewskiej i Wiktorii Podolskiej.
Wszystkich zapraszamy za rok!
Akcja promuje bibliotekę i czytelnictwo, służy integracji środowiska bibliotekarskiego, walczy ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, kreuje pozytywny wizerunku zawodu oraz propaguje rower jako środek lokomocji.