DZIEN MAMY i TATY

W Trzebielinie DZIEŃ MAMY i TATY odbył się 26.05.2017r. na Sali przy Bibliotece Gminnej. Organizatorami byli Biblioteka Gminna w Trzebielinie, Przedszkole oraz Szkoła Podstawowa z Trzebielina. Na spotkanie przybyli rodzice dzieci występujących w programie artystycznym i nie tylko.Rodziców serdecznie powitała w imieniu Wójta Pani Grażyna Bodnar. Sala była wypełniona po brzegi . W programie były występy taneczne , recytacja wierszy dla mamy i taty oraz prezentowane przedstawienia np. ,,O ŻABCE KTÓRA MAMY NIE SŁUCHAŁA”. Mogliśmy podziwiać dzieci z przedszkola 3,4 i 5 latki. Wystąpiła również grupa ,,Kaszubska” pod opieką pani Doroty Grzegorczyk , która zaprezentowała gry i zabawy w języku Kaszubskim. Na zakończenie pierwszej części dziewczęta z grupy Kaszubskiej wykonały bardzo żywiołową Zumbę.

O godz. 11 odbyła się druga część obchodów DNIA MAMY I TATY, gdzie Pani Krystyna Podraża dyrektor biblioteki złożyła życzenia rodzicom. W tej części wzięły udział dzieci z klas 0 ,1 ,2,3 i 4 . Mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Wszystkie występy były gorąco oklaskiwane przez widzów. Rodzice w czasie występów mogli wypić kawę lub herbatę oraz poczęstować się przygotowanymi słodkimi wypiekami, które przygotowało Koło Kulinarne działające przy bibliotece oraz panie: D. Kamińska , D. Grzegorczyk i H. Maniak.
Dziękujemy pani Bożenie Rafałowskiej za zasponsorowanie produktów do wypieku ciast. Paniom przedszkolankom i nauczycielkom za zaangażowanie w przygotowanie programu na DZIEN MAMY I TATY. Pani dyrektor Grażynie Pszenicznej za współprace.