Spotkanie autorskie-Tomasz Samojlik

Za dnia naukowiec – badacz historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej, nocami tworzy komiksy i książki dla dzieci, w których stara się popularyzować wiedzę o przyrodzie i jej tajemnicach. Mowa o Tomaszu Samojliku. To właśnie, z nim dzisiaj o godz. 10.00 w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie na które, zaproszono uczniów kl. I, II, IIIA i IIIB z miejscowej Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielkami i opiekunem. Dyrektor biblioteki Pani Krystyna Podraża serdecznie przywitała wszystkich przybyłych. Rozmowę urozmaicały ciekawe, a zarazem zabawne historie z życia zwierząt opowiadane przez autora. Uczniowie wykazywali ogromne zainteresowanie a przed końcem spotkania mieli możliwość zadawania pytań. Mimo licznych zapytań, autor szczegółowo odpowiadał na każde. Na koniec uczestnicy otrzymali autograf na zakładce z krótką informacją o autorze.

Nie zabrakło również wpisu do kroniki bibliotecznej. Spotkanie te odbyło się w ramach XXIV Pomorskiej Wiosny Literackiej.