W kobietach jest siła …

W kobietach jest siła … pod takim hasłem przebiegał w tym roku DZIEŃ KOBIET w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie. Tego dnia na Sali zebrało się duże grono kobiet z Trzebielina i nie tylko. Wiosennie udekorowane stoły , wystawa ph. ,,W kobietach jest siła…’’oraz piosenka ,,Być kobietą’’ już na początku wspólnego świętowania wprowadziła nas w dobry klimat. Spotkanie rozpoczęła dyrektor Biblioteki w Trzebielinie pani Krystyna Podraża powitaniem przybyłych Pań oraz zaproszonych gości: Pana Tomasza Czechowskiego z małżonką Wójta GMINY Trzebielino , Radnych: Panią Władysławę Lipka, Tomasza Zacholskiego z małżonką oraz Panią Grażynę Pańczyk z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Miastku. Pan Wójt Gminy Trzebielino, złożył wszystkim Paniom życzenia oraz żeby było oryginalnie przeczytał wiersz o kobietach ,, Na tej Sali no o rety najpiękniejsze są kobiety. Tak wytworne i dojrzałe, oddasz za nie życie całe…”. 

W dalszej części programu gościnnie wystąpił zespół DIVISI z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Miastku pod opieką instruktor Justyny Depka -Prądzyńskiej. Młodzi artyści zaśpiewali w dwóch częściach programu łącznie 9 utworów. Występ bardzo się podobał. Zespół DIVISI wystąpił za darmo . Po pierwszej części koncertu animator kultury K. Michalak omówiła wystawę ,,W kobietach jest siła …’’ przedstawiając sylwetki kobiet, które miały największy wpływ na historię świata. Kto słuchał uważnie miał ułatwione zadanie w odpowiedziach na konkursowe pytania w przeprowadzonej zgaduj- zgaduli. Można było wygrać bony podarunkowe o wartości od 50zł do 100zł oraz nagrody rzeczowe( słodycze, kosmetyki oraz ozdoby wielkanocne). Po drugiej części występu zespołu DIVISI był dalszy ciąg konkurencji dla pań m. in. śpiewanie karaoke i zumba .Pozostałe fanty rozlosowano wśród pań; były to same szczęśliwe losy. Panie bibliotekarki częstowały kawą, herbatą oraz ciastem. Spotkanie minęło w miłej i serdecznej atmosferze.

[PODZIĘKOWANIA]
Serdecznie dziękujemy współorganizatorom:
– pani Sołtys Irenie Andrys i Radzie Sołeckiej z Trzebielina , – pani Sołtys Dolna Janinie Marcula-Kamińskiej oraz Radzie Sołeckiej z Dolna za wsparcie finansowe.
– Zespołowi DIVISI Z PMDK w Miastku wraz instruktorką Justyną Depka-Prądzyńską.
Sponsorom:
– Pani Katarzynie Kula – Salon Pasja w Zielinie
– Pani Bożenie Żyłka – Sklep Odzieżowy w Trzebielinie
– Pani Bożenie Rafałowskiej – Bar Zatoka w Miastku
– Pani Magdzie Dzierżak z Poborowa
– Pani Aleksandrze Kowalczyk z Kołczygłów
– Pani Dorocie Zagdan z Suchorza
– Pani Renacie Zefert z Objezierza
– Panu Wojciechowi Domino z Apteki pod LWEM w Trzebielinie
– Pani Justynie Sadyś z Suchorza
– Panu Jarosławowi Malkiewiczowi – Pizza-Kebab NAPOLI
w Kołczygłowach
– Panu Tomaszowi Zabrockiemu – Sklep spożywczy w Trzebielinie
-Panu Mariuszowi Bzowskiemu – Sklep ABC w Trzebielinie