Wśród kartek szelestu czyli rozmowy o książkach

Już niebawem Dzień Kobiet. Niektórzy z nas uważają, że to relikt przeszłości. Święto to kojarzy się z czerwonym goździkiem i parą pończoch. Jedni obchodzą ten dzień, inni nie. Wczoraj 28 lutego Członkowie Klubu Miłośników Książki działającego przy Bibliotece Gminnej w Trzebielinie uczcili ten dzień we właściwy sobie sposób. Spotkali się, aby porozmawiać o książkach, w których wspólnym mianownikiem są niezwykłe kobiety.

Przybyli na spotkanie czytelnicy mieli możliwość wysłuchania recenzji siedmiu książek przygotowanych w formie prezentacji multimedialnej przez prowadzącą spotkanie bibliotekarkę,  Iwonę Szczęsną. Wśród zarekomendowanych książek znalazły się: Kobiety z ulicy Grodzkiej czyli trylogia Lucyny Olejniczak, Niejedno przeszłam– rozmowa Karoliny Prewęckiej ze Stanisławą Celińską, Chustka Joanny Sałygi,  Kobieta na krańcu świata Martyny Wojciechowskiej, Wejść tam nie można Ewy Błaszczyk i Krystyny Strączek, Łączniczki. Wspomnienia z powstania warszawskiego Marii Fredro-Bonieckiej i Wiktora Krajewskiego oraz Wyspa kobiet Teresy Ewy Opoki.
Ważnym elementem spotkania były rozmowy, które toczyły się wśród klubowiczów pomiędzy kolejnymi recenzjami. Czytelnicy zgodnie stwierdzili, że wśród książek tworzonych przez kobiety dla kobiet, ale nie tylko, są znakomite pozycje, pisane doskonałym stylem, prawdziwe, poruszające, refleksyjne, ale i zabawne.
Ze względu na tematykę spotkania i duże grono kobiet- miłośniczek książek, spotkanie było niezwykle kobiece. Upłynęło w miłej atmosferze wśród szelestu kart książek i zapachu wiosennych hiacyntów, a każdy gość mógł poczęstować się kawą i słodkościami. O słodki poczęstunek zadbał jedyny w klubie Pan- Jan Kotowski, a także pani Krystyna Surowicz.
Zachęcamy do sięgnięcia po omawiane przez nas książek. Każdą z nich warto znać- zapewniają klubowicze.