Karnawałowa Biesiada

4 lutego w sali przy Bibliotece Gminnej w Trzebielinie odbyła się specjalnie przygotowana Karnawałowa Biesiada, podczas której poznaliśmy laureatów konkursu na najpiękniejszą świąteczną iluminację na terenie gminy Trzebielino. To druga edycja konkursu, którego organizatorem jest Biblioteka Gminna w Trzebielinie. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Trzebielino Pan Tomasz Czechowski. Przybyłych na biesiadę gości serdecznie powitała pani Krystyna Podraża dyrektor biblioteki. W klimat biesiady wprowadziła wszystkich Iwona Szczęsna, bibliotekarka:

Za nami świąteczny czas spędzony z najbliższymi wśród śpiewu kolęd w radosnej, rodzinnej atmosferze. Wspólne chwile upiększyliśmy ozdabiając nasze posesje, balkony i ogrody elementami świetlnymi, które nadały zimowej scenerii specjalnego uroku i podkreśliły jak ważny jest to czas w naszym obszarze kulturowym. Jak ocenione zostały zgłoszone do konkursu posesje, co urzekło komisję konkursową przekonają się Państwo niebawem. A teraz Panie i Panowie ruszajmy z piosenką.

Oczekiwanie na ogłoszenie wyników konkursu umili występ Klub Czarnego Krążka, pod przewodnictwem Pana Tadeusza Picza, działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku.

W drugiej części spotkania nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu. Oceny zgłoszonych posesji dokonała Komisja w składzie: Grażyna Pańczyk z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Miastku, Krystyna Górkiewicz nauczyciel Szkoły Podstawowej w Suchorzu i Krystyna Podraża dyrektor Biblioteki Gminnej w Trzebielinie. Warunkiem udziału w konkursie było dostarczenie formularza zgłoszeniowego wraz ze zdjęciami zgłaszanych obiektów droga elektroniczną lub bezpośrednio do Biblioteki Gminnej w Trzebielinie w terminie do 30 grudnia 2016 roku”. Do konkursu wpłynęło sześć zgłoszeń. Dnia 4 stycznia 2017 roku Komisja wizytowała zgłoszone do konkursu obiekty.
Podczas biesiady werdykt Komisji konkursowej przedstawiła pani Krystyna Górkiewicz. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów, bonów oraz złożenie gratulacji uczestnikom konkursu przez członków Komisji konkursowej: Krystynę Górkiewicz i Krystynę Podraża oraz Grażynę Bodnar sekretarz gminy Trzebielino.
Wyniki konkursu:

I miejsce – Danuta Kamińska z Trzebielina (bon o wartości 500 zł)

II miejsce – Zbigniew Melchert z Bożanki (bon o wartości 300 zł)

III miejsce – Jolanta Dobek i Teresa Tęsna, obie Panie z Trzebielina (bon o wartości 100 zł)

Za udział w konkursie pamiątkowe dyplomy i kwiaty doniczkowe otrzymali: Danuta Zabrocka  z Suchorza i Zbigniew Wesółka z Uliszkowic.
Wspólne spotkanie kończył karnawałowy poczęstunek i śpiewanie piosenek przy biesiadnym stole.
Podziękowania:

Dyrektor Biblioteki Gminnej w Trzebielinie oraz pracownicy serdecznie dziękują Pani Krystynie Siekluckiej oraz Panu Romanowi Kula za pomoc w organizacji biesiady.