„Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”

PROGRAM BIBLIOTEKI NARODOWEJ

„Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”

W roku 2016 Biblioteka Gminna w Trzebielinie zrealizowała za środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zadanie w ramach wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”. Dzięki otrzymanej dotacji 9600,00 zł powiększono zbiory Biblioteki Głównej oraz filii w Suchorzu o nowości z literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży oraz wydawnictw popularnonaukowych.

Ogółem zakupiono 367 woluminów.

Do Biblioteki Gminnej w Trzebielinie 190 woluminów – literatura piękna dla dorosłych – 42 wol., literatura piękna dla dzieci i młodzieży- 90 wol., literatura popularnonaukowa- 58 wol.

Do Filii bibliotecznej w Suchorzu 177 woluminów- literatura piękna dla dorosłych 57 wol., literatura piękna dla dzieci i młodzieży- 66 wol., literatura popularnonaukowa- 54 wol.