Ferie w Bibliotece ph.:,,W zdrowym ciele zdrowy duch”.

W dniach 16.01do27.01.2017r. były ferie zimowe. Do Biblioteki Gminnej w Trzebielinie na zajęcia przygotowane z tej okazji przychodziły dzieci nie tylko z Trzebielina. U nas nie było czasu na nudę, dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, ruchowych, tanecznych, rozwiązywały krzyżówki, zagadki, kalambury, zajęciach kulinarnych, grały w gry planszowe, układały puzzle. Zajęcia odbywały się pod hasłem: W zdrowym ciele zdrowy duch; więc staraliśmy się dużo ruszać, były pogadanki o zdrowym stylu życia i odżywiania. Dzieci zrobiły plakaty o szkodliwości używek, opowiadały o swoim hobby, które przedstawiły na rysunkach. Największym zainteresowaniem cieszyły się kalambury, zabawy ruchowe na Sali i zabawy na śniegu. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach kulinarnych, wspólnie robiliśmy faworki i gofry .Podczas wyprawy nad jezioro zrobiliśmy ognisko ,piekliśmy kiełbaski, było zjeżdżanie z górki na pazurki i wspólnie śpiewanie przy ognisku. Zajęcia miały na celu integrację dzieci, naukę współpracy w grupie. Zakończenie ferii było kolorowe i wesołe, zorganizowaliśmy bal księżniczek i piratów, dzieci paradowały w samodzielnie wykonanych strojach na zajęciach plastycznych. Były wspólne zabawy przy muzyce, zabawy z chustą animacyjną, zabawy zręcznościowe, śpiewanie piosenek przez uczestników balu, pokaz baniek mydlanych zabawy z balonami. Nie mogło zabraknąć poczęstunku przy karnawałowo udekorowanym stole. Na zakończenie ferii wyłoniliśmy i nagrodziliśmy najbardziej aktywnych uczestników byli to: Julia Zabrocka, Marcelina Gawęda, Olivia Mazurek, Mateusz Mikołajczak, Tomek Jagiełło. Nagrody za udział w konkursie moje hobby i moje zwierzątko zdobyli Jordan Kubiak i Julia Zabrocka. Pozostali uczestnicy otrzymali po czekoladzie.

Podziękowania:   serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Krupka – Właścicielowi firmy  OPTIM z Miastka za zasponsorowanie nagród dla najaktywniejszych uczestników ferii. Państwu Tomaszowi i Danucie Kubiak za pomoc w organizowaniu zabaw sportowych.