Piękna lekcja patriotyzmu

W Bibliotece Gminnej w Trzebielinie obchody Święta Niepodległości na stałe wpisały się w kalendarz imprez. 10 listopada w bibliotece już od rana trwały prace do Uroczystej Akademii. Pracownicy biblioteki zajęli się przygotowaniem scenografii sali z bielą i czerwienią w tle, kotylionów oraz poczęstunku dla gości. Dyrektor biblioteki pani Krystyna Podraża zaprosiła do współpracy Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Starkowie. Gimnazjum przygotowało piękny montaż  słowno – muzyczny. Autorką programu  artystycznego była pani Barbara Borej, choreografię  do tańca z flagą przygotowała pani Monika Czykier –Sokołowska. O oprawę muzyczną zadbał pan Mariusz Bartczak, stroną techniczną zajął się pan Jarosław Wasyluk. Wykonawcami  montażu była młodzież gimnazjalna z klas drugich i trzecich, która wykazała się dużym zaangażowaniem w występ. Była to piękna lekcja patriotyzmu. Na Akademię licznie przybyli mieszkańcy gminy, przedstawiciele władz i samorządu. Warto to święto  kultywować, bo nic nie jest dane raz na zawsze. O naszą niepodległość musimy dbać – powiedział obecny na uroczystości Tomasz Czechowski Wójt Gminy Trzebielino.

Pani Krystyna Podraża i pracownicy biblioteki w Trzebielinie składają  podziękowania na ręce pani Beaty Kiedrowskiej dyrektor Gimnazjum w Starkowie, nauczycielom zaangażowanym w  akademię, wszystkim występującym uczniom, paniom, które brały udział w przygotowaniu poczęstunku oraz mieszkańcom za przybycie.