Europejski Dzień Seniora

Pamiętajmy o Seniorach

20 października 2016 roku  w sali widowiskowej  przy Bibliotece Gminnej w Trzebielinie oraz w sali wiejskiej w Suchorzu odbyły się uroczystości z okazji Europejskiego Dnia Seniora. W Trzebielinie pomimo deszczowej pogody atmosfera była ciepła i serdeczna ,było słodko, pachniało szarlotką. Seniorom życzenia w imieniu wójta Tomasza Czechowskiego i swoim złożyła sekretarz gminy pani Grażyna Bodnar. W programie znalazło się przedstawienie pt. „Każde pokolenie ma swój czas bo trwa w nas”.  Seniorzy mogli poznać receptę na długowieczność, wysłuchali „Ody do Starości” autorstwa Wisławy Szymborskiej. Pani dyrektor Krystyna Podraża wręczyła słodki upominek najstarszemu seniorowi. Upominki za znajomość piosenek o seniorach otrzymali: najmłodsza seniorka, para małżeńska oraz pani urodzona w październiku. Było również karaoke. Panie ruszyły w tany, więc wieczorek był udany..

W Suchorzu Dzień Seniora przebiegał pod hasłem „Jesień życia, wiosną życia”. Wszystkich przybyłych na spotkanie powitała Beata Gawrońska animator kultury ze świetlicy. W imieniu pana Tomasza Czechowskiego wójta gminy Trzebielino i własnym najserdeczniejsze życzenia Seniorom, przede wszystkim zdrowia, uśmiechu i radości na każdy dzień, uznania i szacunku od ludzi, pogody ducha i wszelkiej pomyślności, złożyła Iwona Szczęsna. Była także prezentacja multimedialna o tym jak żyć, by dożyć późnego wieku w zdrowiu i radości, oraz piosenki, wiersze o tematyce jesiennej oraz układy taneczne w wykonaniu najmłodszych. Dalsza część wieczoru upłynęła na miłych rozmowach i wspólnym śpiewaniu polskich znanych piosenek. Na pamiątkę spotkania każdy Senior otrzymał lampion z jesiennym motywem.
Dziękujemy za zaangażowanie w zorganizowanie tego święta.

Pani Dyrektor Gimnazjum w Starkowie Beacie Kiedrowskiej, pani Monice Czykier-Sokołowskiej, grupie „Zaczarowani” w składzie: Alina Sieklucka, Daria Welzandt, Piotr Zacholski i Kacper Biniek. Podziękowania składamy paniom Krystynie Plutowskiej, Krystynie Rutkowskiej, Krystynie Surowicz za pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku.

Dziękujemy dzieciom: Kasi i Fabianowi Machała, Wiktorii Setnej, Zuzi Zawoluk, Szymonowi Kiedrowskiemu oraz ich rodzicom za zaangażowanie w część artystyczną.