Biblioteka na dożynkach w Suchorzu

W sobotę 10.09.2016 r. w Suchorzu odbyły się Dożynki gminy Trzebielino. Biblioteka jak co roku wystawiła swoje stoisko. Znalazły się na nim miedzy innymi materiały promocyjne Gminy Trzebielino ;gazetka Echa Trzebielińskie i Biblioteki Gminnej ,Wieści Trzebielińskie oraz dekoracje z kwiatów i warzyw nawiązujące do tradycji dożynkowej. Program artystyczny przygotowała animator kultury Krystyna Michalak . Dzieci recytowały wiersz pt. Dożynki ,wykonały tańce Chocolatte ,Taniec Kurczaków oraz Smerfny Rap. Były piosenki o tematyce wiejskiej, pokaz baniek mydlanych. Pracownicy biblioteki częstowali uczestników dożynek ugotowanym przez Klub Kulinarny działający przy bibliotece, leczo paprykowo-cukiniowym. Okolicznościowe dekoracje, które upiększały scenę oraz miejscowość Suchorze przygotowali pracownicy Filii Bibliotecznej, pani sołtys i panie z klubu bibliotecznego. Biblioteka dziękuje wszystkim tym, którzy włożyli wkład w zorganizowanie naszego stoiska i wzięli udział w występach; są to Nicola i Marika Staroszak, Maja Sokołowska, Wiktoria Ślaga, Marta Jabłońska, Filip Swędrowski, Tomek Jagiełło, pani Agnieszce Podraża, Krystynie Surowicz, Krystynie Rutkowskiej, Jerzemu Dobek, Danucie Kamińskiej, Szkole Podstawowej w Trzebielinie oraz Zakładowi Usług Komunalnych w Trzebielinie.