ZIELNE BUKIETY

Dnia 11 sierpnia 2016 roku o godz. 13.00 w sali widowiskowej przy Bibliotece Gminnej w Trzebielinie odbyły się warsztaty układania zielnych bukietów. Warsztaty te miały za zadanie kultywowanie starych tradycji, ale także poszerzenie wiedzy o roślinach i ich właściwościach leczniczych. Tradycja przygotowywania bukietów jest silnie związana ze środowiskiem wiejskim, dlatego jako Instytucja Kultury działająca w małym lokalnym środowisku pragniemy ją pielęgnować. Warsztatom towarzyszyła wystawa książek o ziołach dostępnych w bibliotece, prezentacja ziół i kwiatów z nazwami oraz projekcja dwóch filmów: „Bukiet z Ziół na Matki Boskiej Zielnej”, ,, Zioła na 15 sierpnia – Drogowskazy zdrowia – porady”. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, przy kawie i rozmowie na temat tradycji związanych ze Świętem Matki Boskiej Zielnej.