,,Powitanie lata”

Powitaliśmy Lato

Biblioteka Gminna w Trzebielinie na dzień 25 czerwca 2016 roku przygotowała program artystyczny  na rozpoczęcie lata. Impreza  miała się odbyć przy pomoście nad Jeziorem Trzebielińskim. Ze względu na załamanie pogody plany uległy zmianie i realizacje przeniesiono na salę przy Bibliotece Gminnej w Trzebielinie.

Pierwszym punktem programu był pokaz obrzędu Nocy Świętojańskiej  do muzyki autorstwa Sati Sauri. W drugiej części  śpiewano muzykę biesiadną  i piosenki o lecie. Po części artystycznej miał miejsce poczęstunek w postaci kiełbaski z rożna, były też napoje chłodzące, kawa, herbata i coś słodkiego.
Następnie odbyła się zabawa taneczna, której oprawę muzyczną zapewnił DJ J. Bronka z Kołczygłów.
Zabawa trwała do białego rana. Wszyscy świetnie się bawili.
Biblioteka dziękuje współorganizatorom paniom sołtys Irenie Andrys i Janinie Marcula-Kamińskiej  za wsparcie finansowe oraz wszystkim  osobom, które  brały  udział w występach. Pani Krystynie Rutkowskiej, Helenie Bodnar , Wandzie Rubin, Zofii Macner za pomoc w przygotowaniu rekwizytów. Dziękujemy Urzędowi Gminy, Zakładowi Usług Komunalnych w Trzebielinie, Nadleśnictwu Trzebielino oraz panu Antoniemu  Dydynie za okazaną pomoc. W organizację imprezy włączyły się także: Filia w Suchorzu, świetlice wiejskie w Suchorzu, Gumieńcu, Starkowie, Miszewie, Objezierzu.