Aktywne bibliotekarki

Z wielką radością informujemy, że wniosek złożony przez Grupę Aktywni działającą przy Bibliotece Gminnej w Trzebielinie otrzymał dofinansowanie w  programie  Działaj Lokalnie, organizowanym przez Fundację Rozwoju Lokalnego Parasol!

Dzięki przyznanej  kwocie w wysokości  5000 zł  Grupa zrealizuje trwający od połowy sierpnia do końca listopada projekt pod nazwą  Miłosna historia ukryta w starej fotografii. Partnerem projektu jest Biblioteka Gminna w Trzebielinie.
Celem projektu jest ukazanie poprzez stare ślubne fotografie oraz towarzyszące im opowieści, tego, jakie sytuacje i emocje towarzyszyły mieszkańcom gminy Trzebielino podczas ich pierwszych uniesień serca, gdy poznali swoją drugą połówkę, podczas zręczyn, w dniu ich ślubu. Chcemy w ten sposób ocalić od zapomnienia historie pojedynczych osób, składające się na historię naszej gminy. Projekt obejmie swoim zasięgiem całą gminę Trzebielino.
Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. Więcej informacji wkrótce!