,,ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ”

„Łączy nas pamięć” – pod takim hasłem Biblioteka Gminna w Trzebielinie włączyła się
w obchody 73. rocznicy powstania w getcie warszawskim zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

19 kwietnia 2016 roku Bibliotekę Gminną w Trzebielinie odwiedzili uczniowie klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej w Trzebielinie wraz z nauczycielką panią Dorotą Grzegorczyk. Uczniowie w skupieniu obejrzeli film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”. W czasie zajęć szóstoklasiści dzielili się swoją wiedzą na temat powstania w getcie warszawskim, wymieniali teksty kultury poświęcone tej tematyce, wspominali postać Janusza Korczaka, Ireny Sendlerowej.

Wszystkim czytelnikom, odwiedzającym 19 kwietnia bibliotekę, wręczano symboliczne, papierowe żonkile. Związane są one z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej.