Dzień Kobiet

Dnia 08. marca 2016 roku w sali widowiskowej  przy  Bibliotece Gminnej w Trzebielinie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet , na które  przybyły bardzo licznie mieszkanki miejscowości, a także Pan Tomasz Czechowski Wójt Gminy Trzebielino wraz z małżonką  oraz Pan Andrzej Grzybowski Przewodniczący  Rady Gminy Trzebielino. Wójt Gminy Trzebielino życzył wszystkim Paniom zdrowia, szczęścia i samych wyjątkowych dni, a Przewodniczący Rady Gminy, na ręce Pani Krystyny Podraży, dyrektor biblioteki złożył symboliczny bukiet kwiatów.
W tym roku Dzień  Kobiet połączony został z ideą propagowania profilaktyki nowotworowej. Imprezie towarzyszyła okolicznościowa gazetka „8 marca Dzień Kobiet zadbaj o swoje piersi” wykonana przez  uczennice Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Starkowie pod okiem Pani Izabeli Czyż .Wszystkim paniom  wchodzącym na salę przypinano różowe wstążeczki- symbol walki z rakiem piersi, zaś przy nakryciach rozłożono karteczki z informacją o dacie badań mammograficznych w powiecie bytowskim. Panie wysłuchały pogadanki na temat  profilaktyki  nowotworowej oraz o historii pochodzenia Święta  Kobiet . Część artystyczna odbyła się pod hasłem „Dzień Kobiet na wesoło”. W przedstawieniu  udział wzięli  m. in. Tomasz Czechowski Wójt Gminy Trzebielino, Danuta i Tomasz Kubiakowie oraz pracownicy biblioteki: Iwona Szczęsna, Krystyna Michalak animator kultury i Konrad Itczak, a znane piękne polskie piosenki o kobietach śpiewała Monika Stelmasik. Spotkanie uatrakcyjnił krótki quiz o znanych Polkach i pokaz kosmetyków firmy Avon przygotowany przez Panią Jowitę Właśniak.. Nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku oraz dobrej kawy. Ciasta upiekły zaprzyjaźnione z biblioteką panie oraz pracownice biblioteki.

Podziękowania

Dyrektor i pracownicy Biblioteki Gminnej w Trzebielinie serdecznie dziękują wszystkim Paniom za przybycie i stworzenie miłej atmosfery. Swoje podziękowania za wkład włożony w przygotowanie imprezy kierują także do Pani Izabeli Czyż i uczennic gimnazjum, Państwa Kubiaków oraz Pań: Moniki Stelmasik , Jowity Właśniak, Lidii Zabrockiej, Danuta i Sandra Kamińskie ,Władysławy Lipki, Katarzyny Staroszak i Grażyny Pańczyk oraz młodzieży: Izy Rapity i Michała Jadwiżyca