Piosenka Przypomni Ci-Dzień Babci i Dziadka

Piosenka Przypomni Ci- Dzień Babci i Dziadka  w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie.

Dnia 26.01.2016r.o godz.16 w Sali Widowiskowej Biblioteki Gminnej w Trzebielinie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka . Przybyło około 70 osób, swoją obecnością zaszczycił nas pan Tomasz Czechowski  Wójt Gminy Trzebielino. Część artystyczną przygotowała animator kultury Krystyna Michalak .Dziadkowie i Babcie mogli podziwiać występy swoich wnuczek i wnuków ,którzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki . Gościom podobały  się występy pod tytułem Piosenka przypomni Ci, dzieci improwizowały wykonanie piosenek z dawnych lat  .Burzę oklasków otrzymały dziewczęta z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Starkowie ,za wykonanie tańców  zumby. Spotkanie uświetniła swoimi wierszami pani Emilia Konicer. Miłym akcentem było wspólne odśpiewanie 100 lat dla Babć i Dziadków, oraz wręczenie małych upominków w postaci mufinek upieczonych przez pracowników Biblioteki. Pani Irena Andrys sołtys sołectwa Trzebielino zapewniła nam słodki poczęstunek ze środków sołeckic  . W dalszej części wieczoru  goście przebijając balony szpilką, losowali zadania do wykonania. Wszyscy uczestnicy z ochotą je wykonywali, było przy tym wiele śmiechu. Za udział w konkursach uczestnicy otrzymywali upominek w postaci róży.

O dobrej zabawie może świadczyć to ,że uczestnicy spotkania ruszyli do tańca w takt muzyki z tamtych lat. Do takiego przebiegu imprezy przyczyniło się wiele osób , m. in: Irena Andrys sołtys Trzebielina, nauczyciele z gimnazjum; pani Monika Czykier-Sokołowska, pani Joanna Łysakowska, pani Danuta Kubiak, oraz gimnazjaliści i uczniowie ze szkoły podstawowej w Trzebielinie: Alina Sieklucka, , Klaudia Grzybek, Iga Kochel, Weronika Góral, Marta Kiedrowska, Iza Rapita,  Michał Jadwiżyc, Nikola i Marika Staroszak, Nikola Gadomska, Martyna Talko,  Szymon Rogaczewski.

Dyrekcja i pracownicy Biblioteki Gminnej w Trzebielinie serdecznie dziękują wszystkim wyżej wymienionym osobom, za włączenie się w organizację Dnia Babci i Dziadka.