,,Idą święta”

„Idą Święta”

W niedzielne popołudnie, 13 grudnia, w sali widowiskowej w Trzebielinie odbyła się Świąteczna Wystawa pod hasłem „Idą Święta” zorganizowana przez Bibliotekę Gminną w Trzebielinie. Świąteczne stoiska  przygotowali: sołectwo Bożanka, sołectwo i świetlica w Cetyniu, świetlica w Gumieńcu, sołectwo i świetlica w Miszewie, świetlica w Objezierzu, świetlica w Poborowie, sołectwo i świetlica w Starkowie, sołectwo, biblioteka i świetlica w Suchorzu i Justyna Sadyś, sołectwo Trzebielino, Biblioteka Gminna w Trzebielinie, sołectwo i świetlica w Zielinie, oraz panie: Katarzyna Kula, Agnieszka Podraża. Wystawcy prezentowali samodzielnie wykonane przedmioty: choinki, bombki, anioły, wianki, gwiazdki, ozdoby szydełkowe, rękodzieło i wiele innych. Każda rzecz wykonana była z pasją, miała w sobie cząstkę i serce autora. Uwagę przykuwały oryginalne ozdoby z papieru, masy solnej, makaronu, słomy, orzechów czy szyszek – wszystkie zachwycały misternym wykonaniem i pomysłowością, a co najważniejsze, były  to unikatowe, wykonane ręcznie niepowtarzalne egzemplarze.

W trakcie Wystawy rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą bombkę. Członków komisji szczególnie urzekła bombka ozdobiona ziarnami kawy i pestkami dyni wykonana przez sołectwa i świetlicę w Starkowie i jej też przypadł tytuł „Najpiękniejszej”. Drugie miejsce zajęła bombka sołectwa i świetlicy z Zielina, a trzecie miejsce zdobyła bombka pani Agnieszki Podraża. Wyróżnienia otrzymały: sołectwo i świetlica w Miszewie, sołectwo i świetlica w Gumieńcu oraz świetlica w Objezierzu. Pamiątkowe dyplomy i nagrody Zwycięzcom i Wyróżnionym wręczał pan Tomasz Czechowski wójt gminy Trzebielino.

Tego dnia  niewątpliwie można było nacieszyć oko i serce, a także skosztować świątecznych wypieków i pierniczków przygotowanych przez pracowników Biblioteki Gminnej w Trzebielinie.

Nastrój był bajeczny i świąteczny. Wyjątkową atmosferę podkreśliła kapela „Zgoda”  ze Słupska, która wystąpiła ze świątecznym repertuarem.

Pani Krystyna Podraża dyrektor Biblioteki Gminnej w Trzebielinie serdecznie dziękuje sołtysom, pracownikom świetlic, pracownikom biblioteki, mieszkańcom i lokalnym twórcom za włączenie się w organizację Świątecznej Wystawy. Dzięki tak ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców mogliśmy poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że Wystawa, mimo, że organizowana po raz pierwszy, zdobyła już swoich stałych miłośników, zarówno wśród odwiedzających, jak i wśród wystawców.