Patriotycznie i radośnie

11 listopada 2015 roku w sali widowiskowej w Trzebielinie odbył się Koncert Patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowany przez Bibliotekę Gminną w Trzebielinie. Na widowni zasiedli: pan Tomasz Czechowski z małżonką, radni, sołtysi, ludzie nauki i kultury, pracownicy jednostek organizacyjnych i mieszkańcy gminy Trzebielino. Jak podkreśliła pani Krystyna Podraża dyrektor Biblioteki Gminnej w Trzebielinie koncert został zorganizowany „w celu uczczenia 97. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę i w hołdzie Polakom, którzy oddali życie za Ojczyznę”. Następnie zaprosiła do wysłuchania koncertu w wykonaniu muzyków z Agencji Artystycznej Viol-Art z Gdyni. Artyści, Leszek Bolibok i Marek Walasek, zabrali publiczność w muzyczną  i historyczną podróż poprzez burzliwe dzieje narodu polskiego. Muzycy zaprezentowali najbardziej znane dzieła polskich kompozytorów począwszy od „Gaude Mater Polonia”. Potem były dzieła Moniuszki, Chopina, Pendereckiego oraz pieśni patriotyczne z okresu Odzyskania Niepodległości i popularne piosenki z lat 30.  Te ostatnie, a także kompozycje współczesnej muzyki rozrywkowej śpiewane były przez całą widownię.

Koncert był wyśmienitą strawą dla ucha i wprowadził publiczność w radosny nastrój świętowania, dla ciała zaś była gorąca kawa i herbata oraz rogaliki przygotowane przez bibliotekarki.

DSC03660.JPG DSC03663.JPG  DSC03664.JPG DSC03665.JPG

Było patriotycznie i wzruszająco, ale przede wszystkim radośnie, z bielą i czerwienią w tle.

[podziękowania]

Za włączenie się do przygotowania obchodów Święta 11 listopada:

– Krystynie Siekluckiej,

– Krystynie Plutowskiej,