XV Dzień Papieski – „Jan Paweł II – patron rodziny”

Z okazji XV Dnia Papieskiego, obchodzonego pod hasłem ,,Jan Paweł II – Patron Rodziny” w Trzebielinie odbyła się uroczystość poświęcona Świętemu Janowi Pawłowi II. Inicjatorem uroczystości była Biblioteka Gminna w Trzebielinie.

Do organizacji obchodów Dnia Papieskiego włączyło się Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Starkowie. Część artystyczną uroczystości stanowił występ wokalny i przedstawienie pantomimiczne przygotowane przez młodzież gimnazjalną. Gimnazjaliści za pomocą mowy ciała opowiedzieli o miłości jaką darzy nas Bóg. Odbyła się także prezentacja multimedialna o życiu papieża i jego nauczaniu, którą zaprezentowali nauczyciele Anna Kowalczyk i Mariusz Bartczak.

Uroczystość kończyło wspólne śpiewanie pieśni, m.in. ulubionej przez papieża „Barki”, prowadzone przez księdza proboszcza oraz degustacja papieskich kremówek. Wspominaliśmy Wielkiego Polaka i to wszystko o czym Jan Paweł mówił do nas, gdy żył. Tego dnia bardzo mocno wybrzmiały słowa Papieża Jana Pawła II „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”.

Biblioteka Gminna w Trzebielinie dziękuje pani Beacie Kiedrowskiej dyrektor Gimnazjum i nauczycielom: Annie Kowalczyk, Mariuszowi Bartczak, Monice Czykier-Sokołowskiej i Jarosławowi Wasylukowi za współpracę i za przygotowanie części artystycznej. Dziękujemy zaproszonym gościom: wójtowi gminy Trzebielino panu Tomaszowi Czechowskiemu, księdzu Krzysztofowi Skrzyniarzowi, samorządowcom, pracownikom instytucji, sołtysom, dzieciom, młodzieży i wszystkim mieszkańcom, którzy swoim przybyciem uświetnili uroczystość. Dziękujemy Agnieszce Podraża za przygotowanie smacznych kremówek.

Dzień Papieski jest obchodzony od 2001 roku, zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (16 października).