Spotkanie autorskie z panią Ewą Chotomską w czytelni Biblioteki Gminnej w Trzebielinie

Dnia 5 października 2015r. o godz. 9.00 w czytelni Biblioteki Gminnej w Trzebielinie odbyło się spotkanie autorskie z panią Ewą Chotomską.

Ewa Chotomska to autorka licznych scenariuszy m.in. popularnego Tik-Taka, w którym wcielała się w rolę niezapomnianej Ciotki Klotki. Współpracowała również z innymi programami m.in. Budzik i Jedyneczka. W jej dorobku znalazło się wiele scenariuszy programów telewizyjnych, filmów edukacyjnych, kilku animowanych, ok.50 teledysków dla dzieci i ponad 500 piosenek, z których kilkanaście m.in.: „Szczotka, pasta, kubek… Mydło wszystko umyje”, „Każdy ma jakiegoś bzika” czy „Fantazja, fantazja” stało się kultowymi. W roku 1983 wraz z Andrzejem Grabowskim i Krzysztofem Marcem założyła Zespół FASOLKI, który nadal cieszy się dużą popularnością. Prywatnie córka popularnej poetki Wandy Chotomskiej.

W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klas I,II i III Szkoły Podstawowej w Trzebielinie wraz z wychowawcami oraz nauczycielami. Ewa Chotomska przybrała postać Ciotki Klotki, ubrana była w barwny strój, który niewątpliwie sprawił, że została mile i otwarcie przywitana przez dzieci. W trakcie spotkania  pisarka opowiadała o swojej mamie, Wandzie Chotomskiej, która m.in. uczyła ją rymów. Opowiadała także o swojej twórczości, o domowych zwierzętach, które później stały się bohaterami jej książek i piosenek. Dziecięca publiczność była niezwykle aktywna.  Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i zagadki oraz śpiewały znane piosenki. Dzieci, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi otrzymały od pisarki  cukierki.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały i wręczyły pani Ewie Chotomskiej kwiaty. Wszyscy chętni otrzymali również autografy na zakładkach z wizerunkiem pisarki. Zakładki przygotowała nasza bibliotekarka Iwona Szczęsna.

Zapraszamy Czytelników do naszych bibliotek w Trzebielinie i Suchorzu po książki Ewy Chotomskiej oraz Wandy Chotomskiej.