Dożynki Powiatowo-Gminne w Trzebielinie

Biblioteka Gminna uczestniczyła dnia 19 września 2015r. w Dożynkach Powiatowo-Gminnych w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Trzebielinie.

Na stoisku przygotowanym przez pracowników biblioteki znalazły się ulotki, foldery, gadżety promujące naszą gminę oraz bibliotekę. Odwiedzający mogli również przejrzeć aktualne gazetki „Echa trzebielińskie” oraz „Wieści Trzebielińskie” ukazujące się w naszej gminie. Aranżacja stoiska składała się m.in. z płodów rolnych, bukietów, ziół, kwiatów oraz prac miejscowych artystów, które przyciągały wielu uczestników dożynek. Prace haftu krzyżykowego na stoisku prezentowały panie Krystyna Plutowska oraz Weronika Skwierawska. Obok biblioteki znajdowały się stoiska lokalnych twórców. Pan Mariusz Adamiec wyeksponował swoje dzieła m.in.: obrazy, rzeźbę, biżuterię z bursztynu. Pani Justyna Sadyś podzieliła się swoją pasją i wystawiła lalki szyte metodą Tilda, sowy, króliczki, ślimaki i wiele innych. Biblioteka zadbała również o dekorację dożynkowej sceny. Pragniemy serdecznie podziękować za zaangażowanie oraz pomoc przy organizacji naszego stoiska promocyjnego następującym osobom: Krystynie Plutowskiej, Weronice Skwierawskiej, Jolancie i Jerzemu Dobek, Bogusławowi Maniak, Weronice Kida, Agnieszce i Andrzejowi Podraża, Henryce Nowackiej, Danucie Kamińskiej, Katarzynie Staroszak, Zdzisławie Harłukowicz – Owczarskiej, Bogdanowi Piechowskiemu, Ewie i Janowi Guzowskim, Mariuszowi i Beacie Adamiec, Justynie Sadyś, Władysławie Lipka.