Odjazdowy Bibliotekarz

Biblioteka Gminna w Trzebielinie i Filia biblioteczna w Suchorzu po raz kolejny włączyły się do akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

W tej ogólnopolskiej akcji biorą udział bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów. Celem projektu jest promowanie bibliotek i czytelnictwa, integracja środowiska bibliotekarskiego, walka ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, kreowanie pozytywnego wizerunku zawodu oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji.

Start naszego rajdu odbył się 15 czerwca 2015r. z sześciu różnych punktów: sprzed Biblioteki Gminnej w Trzebielinie, sprzed Filii bibliotecznej w Suchorzu i sprzed czterech świetlicy wiejskich w miejscowościach:  Zielin, Cetyń, Objezierze, Miszewo. Uczestnicy założyli pomarańczowe elementy stroju charakteryzujące akcję oraz otrzymali chorągiewki i plakietki z logo programu. Miejscem docelowym była świetlica wiejska w Poborowie.

Na miejscu wszystkich uczestników powitała dyrektor biblioteki Krystyna Podraża. W programie bibliotekarka Iwona Szczęsna zaplanowała zabawy i konkursy związane z książką m.in. czytanie fragmentów książek w celu odgadnięcia autora i tytułu, wymyślanie przez uczestników hasła lub okrzyku promującego spotkanie, konkurencje sportowe i zręcznościowe. W rajdzie wzięły udział również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzebielinie, dla których przygotowane zostały zabawy z chustą animacyjną. Oprócz tego dla wszystkich przygotowane zostały kiełbaski i napoje. W rajdzie wzięło udział około 60 osób.  Trasa wiodła przez piękne tereny zielone. Pogoda i humory wszystkim dopisywały. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, w tym sołtysom i pracownikom świetlic wiejskich za włączenie się do akcji.