Spotkanie autorskie z panem Danielem Odiją

19 maja w Filii bibliotecznej w Suchorzu odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem, Danielem Odiją.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 4-6 z miejscowej Szkoły Podstawowej. Pisarz opowiadał o swojej drodze twórczej i o literackich inspiracjach. Rozmawiał z dziećmi o procesie powstawania książki oraz o pasjach i zainteresowaniach. Sposób prowadzenia rozmowy był bardzo interesujący, więc dzieciaki nie pozostały obojętne i z chęcią włączały się do dyskusji. Uczniowie dziękując za bardzo sympatyczne spotkanie obdarowały pisarza kwiatami i utworzyły długa kolejkę po autograf  autora. Pan Daniel Odija pozostawił zaś ślad w bibliotecznej kronice: „Dziękuję za uśmiechnięte spotkanie. Szczerość dzieci jak zwykle prowadzi do wartościowych rozmów. To spotkanie wiele mnie nauczyło, jeszcze raz dziękuję!”. Spotkanie zaliczamy do bardzo udanych, a to głównie zasługa pana Daniela, który okazał się osoba bardzo otwartą i bezpośrednią. Spotkanie z autorem organizowane było w ramach XXII Pomorskiej Wiosny Literackiej we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką  w Słupsku.