Teatr „Władca Lalek” ze Słupska w spektaklu pt.:”Czerwony Kapturek”

13 maja o godz. 9.30 w sali widowiskowej przy Bibliotece Gminnej w Trzebielinie wystąpił Teatr „Władca Lalek” ze Słupska w spektaklu pt.:”Czerwony Kapturek”.

Przedstawienie powstało na motywach wierszowanej bajki Jana Brzechwy. Aktorzy w sposób żartobliwy zagrali role sympatycznego Kapturka, jegomościa Wilka, poczciwej Babci i bohaterskiego Gajowego. Dodatkowo po występie została przeprowadzona lekcja teatralna, na której dzieci poznawały różne rodzaje lalek m.in. pacynki, marionetki, kukiełki i inne. Lekcja sprawiła wiele radości dzieciom, ponieważ oprócz edukacji mogły pobawić się prezentowanymi lalkami. Na spektakl biblioteka zaprosiła najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzebielinie. W spotkaniu uczestniczyło 110 osób.