Spotkanie autorskie z panią Barbarą Ciwoniuk

Dnia 19 maja o godz. 9 15 w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie odbyło się spotkanie autorskie
z pisarką powieści dla młodzieży Barbarą Ciwoniuk.

Na spotkanie przybyli uczniowie z klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Trzebielinie. Na początku pisarka opowiedziała o swojej literackiej przygodzie, kim była zanim postanowiła pisać oraz przedstawiła historię z wydaniem swojej pierwszej książki. Następnie słuchacze dowiedzieli się o  historiach ukazywanych w jej książkach, opowiadających o problemach młodych ludzi: wykluczeniu, samotności, konfliktach z rówieśnikami i dorosłymi, niepełnosprawności, śmierci bliskich. Losy bohaterów książek pokazujące, że nie wolno się poddawać i że zawsze warto, a nawet trzeba, szukać wyjścia z trudnej sytuacji. To wszystko pozwala dzieciom czerpać naukę z lektury. Na koniec uczniowie podziękowali pisarce, wręczając kwiaty. Ustawiła się również długa kolejka dzieci po autograf. Spotkanie z autorem organizowane było w ramach XXII Pomorskiej Wiosny Literackiej we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką  w Słupsku.