Lekcja biblioteczna „Kto najważniejszy?”

We wtorkowe przedpołudnie, 12 maja, do biblioteki przyszli uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią panią Czesławą Wilma na zajęcia
pt. „Kto najważniejszy?

Zajęcia miały na celu kształtowanie poczucia tolerancji i szacunku dla siebie i innych oraz poszanowania cudzej i własnej wartości. Trzecioklasiści wysłuchali baśni Wioletty Piaseckiej pt. „Kredki” i odpowiedziały na pytania dotyczące jej treści: O co sprzeczały się kredki?, Która z kredek miała rację?, Kto rozstrzygnął spór i w jaki sposób?, Co i jakimi kolorami namalował Sebastian?. Dzieci uważnie słuchały czytanego przez bibliotekarkę tekstu, więc odpowiedzi na pytania nie sprawiły im żadnej trudności. Na zakończenie uczniowie wykonali zakładki do książki w kształcie kredek  i wypisali swoje mocne strony i wartości, które w sobie cenią lub które cenią w nich inni. Jak się okazało nie było to wcale łatwe zadanie. Zajęciom towarzyszyła bardzo dobrze wszystkim znana piosenka Fasolek „Kolorowe kredki”.