„Koci świat”

„Koci świat” – lekcja edukacyjna dla sześciolatków w bibliotece oraz filii bibliotecznej

W nawiązaniu do obchodów Międzynarodowego Dnia Kota postanowiliśmy uczcić to wydarzenie. Zorganizowaliśmy dla najmłodszych zajęcia edukacyjne. W zajęciach uczestniczyły sześciolatki ze Szkoły Podstawowej w Suchorzu i uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Trzebielinie. Tego dnia oglądając książki z biblioteki podziwialiśmy koty małe i duże, dzikie i domowe, rozmawialiśmy na temat ich odżywiania, wyglądu i zachowania. Dzieci wysłuchały również wiersza Stanisława Jachowicza pod tytułem „Chory kotek”, który stał się tematem do dyskusji. W programie spotkań znalazły się także zajęcia plastyczne, podczas których dzieci ulepiły kotki z masy solnej i nadały im imiona. Dzieci chętnie i radośnie pracowały na zajęciach oraz miło spędziły czas rozwijając swoje umiejętności i wiedzę.

Zajęcia w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie:

Zajęcia w filii bibliotecznej w Suchorzu: