„Brzechwa dzieciom – ferie w bibliotece”

Ferie zimowe w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie przebiegały w tym roku pod hasłem „Brzechwa dzieciom – ferie w bibliotece”, gdyż w tym roku przebiegała 115 rocznica urodzin poety. Celem programu była promocja dziecięcej literatury, rozwijanie u dzieci różnych form ekspresji, budzenie zainteresowań czytelniczych. Zajęcia miały aspekt wychowawczy, ale także miały dostarczyć dobrej zabawy dzieciom pozostającym na ferie w domu. Ferie z Brzechwą to nauka i zabawa.

Program ferii zimowych trwał równolegle w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie oraz w Filii bibliotecznej w Suchorzu w dniach od 2 do 13 lutego 2015r. Przez cały okres ferii trwał konkurs pt.:”Z jakiego wiersza wypadły te wersy?”. Każdego dnia zajęcia rozpoczynały się od odpowiednich wierszy Jana Brzechwy. Dzieci mogły skorzystać z atrakcyjnej oferty programu, odbywały się m.in. zajęcia z haftu krzyżykowego, zajęcia kulinarne, zajęcia plastyczno-manualne, zajęcia teatralne, konkurs plastyczny oraz dzień z łamigłówkami i zajęcia sportowe. Ostatniego dnia odbyło się podsumowanie ferii zimowych, gdzie ogłoszono wyniki konkursów na najaktywniejszego uczestnika ferii zimowych, konkursu plastycznego oraz konkursu czytelniczego.

W zajęciach na ferie zimowe uczestniczyło łącznie 200 osób. Program został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzebielinie.

Zajęcia w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie:

Zajęcia w Filii bibliotecznej w Suchorzu: