Spotkania przedświąteczne w Naszych Bibliotekach

W dniach 18 i 19 grudnia w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie i w Filii bibliotecznej w Suchorzu odbyły się spotkania przedświąteczne. W spotkaniu uczestniczyli: Tomasz Czechowski wójt gminy Trzebielino z małżonką, sołtysi, animatorzy ze świetlic wiejskich, czytelnicy i przyjaciele biblioteki. W trakcie spotkań nagrodzono najlepszych czytelników 2014 roku i najlepsze czytające rodziny. Obdarowano upominkami Zwycięzców konkursu plastycznego „Najpiękniejsza kartka świąteczna”, za współpracę uhonorowano sołtysów gminy Trzebielino oraz osoby indywidualne: Krystynę Plutowską –hafciarkę, Krystynę Sieklucką- autorkę dania regionalnego, które znalazło się na Szlaku kulinarnym Pomorza i Katarzynę Staroszak – emerytowaną bibliotekarkę. Krystyna Podraża, dyrektor Biblioteki Gminnej, dziękowała także za całoroczną pracę animatorom ze świetlic wiejskich i pracownikom biblioteki.  Dodatkowo w Suchorzu, każdy mógł samodzielnie wykonać bombkę na święta. Warsztaty sprawiły wszystkim dużo radości. W tych dniach nie zabrakło także serdecznych życzeń świątecznych, pierogów, barszczyku, pierniczków i ciast domowego wypieku przygotowanych przez uczestników spotkania. Częściowo spotkania dofinansowane były ze środków finansowych Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzebielinie.

Wyniki Konkursu Czytelniczego w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie są następujące:
Tytuł NAJLEPSZEJ CZYTAJĄCEJ Rodziny otrzymali Pani Ewa Stoltman wraz z dziećmi  Julią, Piotrem, Anną, Januszem, Kacprem, Jakubem i Basią  z Owczar.
Tytuł Najlepszego Czytelnika w I kategorii wiekowej otrzymała Marika Staroszak z Dolna
Tytuł Najlepszego Czytelnika w II kategorii wiekowej otrzymał Kamil Welzandt z  Trzebielina.
Tytuł Najlepszego Czytelnika w III kategorii wiekowej otrzymała Pani Teresa Jedlecka
z Trzebielina.

Wyniki Konkursu Czytelniczego w Filii bibliotecznej w Suchorzu są następujące:
Tytuł NAJLEPSZEJ CZYTAJĄCEJ Rodziny otrzymali Państwo Elżbieta, Grzegorz, Adrianna i Szymon Jażdżewscy z Mielna .
Tytuł Najlepszego Czytelnika w I kategorii wiekowej otrzymała Kasia Machała z Suchorza.
Tytuł Najlepszego Czytelnika w II kategorii wiekowej otrzymała Alicja Rybak z Uliszkowic.
Tytuł Najlepszego Czytelnika w III kategorii wiekowej otrzymała Pani Barbara Dziendziela  z Suchorza.