„Od smyka do czytelnika” – zaradny kucharz

Smyk  – zaradny kucharz

W dniach 28 i 29 października 2014 roku, w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie i w Filii w Suchorzu, odbyły się kolejne zajęcia dla przedszkolaków w ramach projektu „Od smyka do czytelnika”. Temat spotkań brzmiał: „Smyk – zaradny kucharz”. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od głośnego czytania książek pt. „Cecylka Knedelek i ulica Ciasteczkowa”, „Jak dbam o zdrowie”, „Uczę się dobrych manier” oraz obejrzenia bajki „Świnka Peppa w bibliotece”. Potem nadszedł czas, aby dzieci założyły fartuszki i zabrały się do pracy. Pod czujnym okiem bibliotekarek i nauczycielek dzieci przygotowały pożywne i zdrowe kanapki, które z wielkim apetytem zjadły. W trakcie zajęć dzieci poznały także zasady zdrowego odżywiania oraz reguły savoir–vivre’u, współpracy i koleżeństwa oraz nauczyły się piosenki „Pomogę mamusi”.

Spotkania w ramach projektu „Od smyka do czytelnika” są znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci
przez zabawę i wspólne zajęcia praktyczne, np. kulinarne.